Reference

Ohlasy spokojených klientů

Kája byla úžasnou, klidnou a ženskou energií nabitou oporou nejen mě, ale i manželovi. Jako prvorodička jsem si přála mít u sebe manžela a zároveň i tu správnou ženu. Mít pocit jistoty, že je se mnou někdo, kdo mě i miminko laskavě a klidně porodem povede. A přesně to se stalo

Příjemným překvapením bylo, že nešlo jen o samotnou podporu u porodu, ale i v průběhu těhotenství a v šestinedělí. Poradila, zajímala se, naslouchala a v těžkých situacích (tlak ze strany porodnice na vyvolání porodu v 1. termínu, nebo když ve druhé porodní fázi odběhli všichni pryč ke komplikovanému porodu) byla tam a jen pro nás. Věřím, že díky ní na vše vzpomínám v dobrém a po porodu jsem na sále dokázala vtipkovat se sestřičkami, kde budeme rodit další dítě.

Monika (Příbram)

Karolína mi jako dula pomohla přivést na svět moji první dceru, v Krčské porodnici. Díky její empatii a pozitivní energii pro mě byl porod určitě příjemnějším a méně bolestivým zážitkem. Nejvíce mi pomohly její masáže zad, které si pamatuji doteď. Karolínu jako dulu jsem již doporučila několika kamarádkám a určitě vřele doporučuji všem ženám před porodem - i pro pohodovou předporodní přípravu.

Dáša (Praha Krč)

Stretnúť sa s Karolínou a môcť ju mať ako dulu pri pôrode považujem za veľké šťastie. Kiež by sme sa poznali skôr a bola by aj pri mojom prvom pôrode. Takúto empatickú a silnú ženu prajem mať pri pôrode každej žene.

Lenka (Rakovník)

"Som veľmi rada, že som si pre doprevádzanie k pôrodu vybrala práve Karolínu. Na stretnutiach pri príprave na pôrod mi všetko vysvetlila a odpovedala na všetky moje otázky, takže som sa cítila informovaná, a počas samotného pôrodu mi bola oporou, ktorú som potrebovala. Teším sa, že som po boku mala skúsenú dulu a určite jej služby využijem aj pri ďalšom pôrode."

Natália (Praha Krč)

Své první miminko jsem rodila neplánovaně předčasně a dula, se kterou

jsem byla domluvená, nemohla být u porodu. Předala mě Káje, seznamovaly jsme se telefonicky během kontrakcí a začaly si rovnou tykat, na sále by na to už asi nemusel být čas :) 

Přestože můj porod začal hekticky, jak jsem dolehla na porodní křeslo, už mě Kája držela
za ruku. Její příjemný pomalý hlas a dotek ruky, které mi dodávaly klid a odvahu, jsou nezapomenutelné! Jemně mě povzbuzovala, chválila, pomohla mi prvně přiložit miminko k prsu, pak v šestinedělí zvládnout v klidu kojení, po šestinedělí s nošením miminka v šátku... 

Pořád slyším, jak mi od první chvíle opakovala: "hlavně buďte hodně spolu kůže na kůži, to pomáhá nejvíc!" Měla svatou pravdu :)
Káju můžu ze srdce doporučit! 

Magda + 4 měsíční holčička Mia (Praha Krč)

Když byl mým dvojčatům 1 rok, vzpomínala jsem na to, jaké to bylo, když se narodily. Na ten den nikdy nezapomenu, den plný emocí i neopakovatelných zážitků. Byl to pro nás krok do neznáma, první děti a hned dvojčata.
Bez Karolíny si nedokážu představit, jak bychom to zvládli. 


Pomáhala nám nejen během těhotenství, kdy jsme si na schůzkách povídali o tom, s čím se můžeme během porodu i po něm setkat a jak se na něj co nejlépe připravit. Díky těmto schůzkám jsme si s mužem ujasnili, jak chceme, aby v naší konkrétní a specifické situaci vypadal nejen porod, ale hlavně následná poporodní péče o naše děti a o mě.


Při probouzení se z narkózy (ještě neschopná otevřít oči) mě právě Karolíny příjemný a vlídný hlas uklidňoval, že jsme všichni v pořádku, a vysvětloval, co se dělo během doby, co jsem byla na sále.


Byla velkou oporou nejen mému muži, který si tak dokázal před personálem obhájit naše po/porodní přání a mohl tak absolvovat bonding hned po porodu. Zároveň také mohly děti být s námi více méně od samotného začátku, protože na ně muž nebyl sám.


Karolína byla také pro mě nesmírnou oporou a to i v momentech, kdy jsem myslela, že už nemůžu dál (například během velmi bolestivého přesunu do sprchy několik hodin po operativním porodu).
Karolínin klidný, přátelský a pozitivní přístup pomáhal ve všech situacích a jsem ráda, že je s námi prožila právě ona.
Monika (Neratovice)

"Karolína umí poradit a podpořit. Jako dula mi velmi pomohla v těžkých začátcích. Jako člověk mě i po letech od porodu inspiruje, abych se nebála jít vlastní cestou.


Kdybych někdy měla znovu rodit, doufám, že bude mít volné místo v diáři právě ona." 

Elizabet (Vinohrady)

Karolínu jsme si vybrali na základě online setkání s dulami (v době lockdownu v elektronické verzi). Líbilo se nám, jak se přiklání k přirozeným cestám mateřství a porodu, ale s respektem k přání každého člověka, nenutí nikomu nic jako jedinou cestu.
V rámci několika schůzek nám podrobně vysvětlila, co nás čeká, na co si dát pozor a na co se připravit. Prošli jsme jednak možnosti, kde a jak rodit, jednotlivé fáze porodu, kojení, ale například i porodní přání. Bohužel se nakonec kvůli zákazu dalších osob u porodu nemohla účastnit porodu s námi, ale i tak jsme měli podporu na telefonu a i po narození syna se za námi zastavila a mohli jsme se podělit o zážitky a doptat na otázky, které nás tížily. Jsme rádi i za rady okolo kojení, protože díky tomu jsme ho snadno zvládli už na první pokus v porodnici hned po porodu. A zároveň nás v téhle nelehké době podpořila i ohledně ambulantního porodu.
Celkově jsme za všechny rady a podporu od Karolíny velice vděční, protože jsme lépe věděli, co nás čeká, a můžeme její služby jen doporučit.Ještě jednou díky moc za všechny rady a pomoc! 


Lucie ( Bulovka)


S Karolínou jsem prošla porodní přípravou. Během setkání jsme probraly vše co me zajímalo a co bylo "špatně" u prvního porodu. Vždy jsem si kromě informací odnesla i úžasnou pohodu, harmonii a ženskou energii. Těšila jsem se na porod s Karolínou, ale bohužel dobu tomu nepřála. Nicméně se mi podařilo načerpanou energii (a informace) využít při samotném porodu a vše proběhlo rychle a hladce. Děkuji! 


Eva ( Bulovka)


" Nejsem člověk "přes děti", porodu jsem se bála jako blázen (měla jsem o tom představy pouze od kamarádek, co to definovaly jako "neskutečně to bolelo, hrůza", nebo z přitažených scén z televize), čili můj postoj k tomu byl "nikdy; to mě radši zabijte..".. Tímto hrozným úvodem chci říct, že já jsem nebyla natěšená maminka v očekávání, opravdu ne.
ALE! potkala jsem Karolínu.. Pro mě opravdu štěstí jako blázen, že jsem si z těch několika dul, co seznamy nabízely, vybrala právě tuto krásnou, pozitivní, dobrou vílu, co mi o přichodu nového človíčka na svět tak hezky a dojemně vyprávěla, že JÁ jsem se začala na porod/ na tu spolupráci s miminkem normálně těšit..!!Karolína nemohla být s námi na sále, protože Covid, ale přehrávala jsem si v hlavě naše rozhovory - její hlas mne i v duchu uklidňoval. Během pár schůzek mě Karolína připravila na vše, co je u přirozeného porodu třeba. Věděla jsem, kdy jet do porodnice, co bude následovat.. Vysvětlila mi i "základy kojení" :), jak to v té porodnici vypadá, jak to tam chodí.. ( totiž kvůli Covidu byly zakázané prohlídky a online předporodní kurz jsem nechtěla- skupinově sdílet tyto informace s cizími lidmi). Byla jsem opravdu ráda, že jsme se sešly komorně s Karolínou, bylo to hezké soukromé setkání.Přijela za námi potom i jako laktační poradkyně, poradila se šátkováním, seznámila se s miminkem, co tak jakoby virtuálně pomohla přivést na svět. Je vždy na příjmu, když se cokoliv děje. Umí poradit, uklidnit, povzbudit. Karolína je tak neskutečně pohodový a pozitivní člověk, díky němuž jsem na porod jako na "hrůzu" absolutně přestala nahlížet a za to jsem jí a tomu jejímu přístupu neskutečně vděčná."

Kateřina (Podolí)


S Karolínou jsem absolvovala předporodní konzultace a k samotnému porodu mě také doprovázela. Díky předporodním schůzkám jsem se cítila jistá, informovaná a hlavně připravená rozhodovat se tak, aby porod probíhal co nejvíce podle mých představ. Příprava byla nedocenitelná i pro sebevědomí a jistotu partnera.

Můj porod byl rychlý, bezproblémový a proběhl bez intervencí. Za to a za celkové své naladění rozhodně vděčím přípravě s Karolínou a její přítomnosti na porodním sále. Dodávala mi sílu, jistotu a pocit bezpečí.

Karolínu a její služby vřele doporučuji. Nemohla jsem svůj čas peníze investovat lépe.

Karolíno, díky moc za to, že jsi velkým dílem přispěla k tomu, že Anička přišla na svět tak snadno a bezproblémově ;)

Radka (Bulovka)
Když jsme čekali naše třetí miminko, i díky hypnoporodnímu kurzu jsem věděla, že bych teď porod chtěla zažít "jinak". A to co nejpřirozeněji, v intimitě, příjemném prostředí, obklopena laskavými lidmi. Pak mi kamarádka doporučila péči duly a jsem moc vděčná, že jsem objevila Káju. Kája mě zahrnula laskavou podporou od začátku do konce. Dala mi spoustu tipů a rad co se přípravy na porod týče až po výběr porodnic, podržela mě v nelehké zkoušce na konci těhotenství a společně s manželem mi byla nepostradatelnou oporou a pomocnicí u porodu. Kájo moc ti za vše děkuji!

 
(Martina, 3.miminko narozeno v porodnici Rakovník) 

Karolína nám byla oporou před porodem v rámci přípravných sezení, při kterých nás s partnerem skvěle připravila na různé situace, které nás mohou při porodu potkat. Následně mi ohromně pomohla při samotném porodu, který bych bez její pomoci, úlevných masáží a psychické podpory v nejtěžších momentech, určitě nezvládla bez analgetik a dalších intervencí. Zapojovala se přesně v těch správných chvílích, takže jsme s partnerem měli dost prostoru sami pro sebe a zároveň jsme oba ocenili její zkušenou pomoc. Po porodu mi moc pomohla s nastartováním kojení a doladěním správné techniky přisátí a i za to jsem jí velice vděčná.

Eliška ( Bulovka)