Reference

Ohlasy spokojených klientů

Sdílím 100% pozitivní zkušenost s doprovodem u porodu od Karoliny Lelkove. Přizpůsobila se nam maximálněv- máme to daleko, udělala nam předporodní kurz/seznámení o víkendu. Porod proběhl ve Freistadtu, ona jela hodinu a půl z Čech, my zas hodinu z Rakouska, celou dobu byla na příjmu a radila - uklidnovala. Porod byl pro nás diky Kaji krásným partnerským prozitkem, manžel sám ji vyhodnotil jako nejlepší investici (!!!). K porodu vzala hromadu pomůcek, řadu jsme využili (naparka, aromaterapie, bachovky, rebozo). Pro odtekani plodovky jsme byli v porodnici pres noc, kdy se nic moc nedělo, Kája nam pak dávala instrukce dokud dopoledne neprijela a nevzala to do svých rukou. Jsem velmi uzkostna a potrebuju mít nad vším kontrolu a ani manžel mě nedokázal dostat do porodniho módu. Kája přijela, udělala atmosku a donutila mě se soustředit jen na sebe a na miminko, rebozem ho smerovala, pomahala komunikovat s personálem ať mi dají ještě čas (2 noci jsem nespala, měli strach ze budu vyčerpaná, Kája mi věřila že se cítím fakt dobre). Nakonec jsme kyvli na minimální dávku prostaglandinu (v AT je možnost niti, které se vytahnou když je vše rozjete a neprezene se tak účinek). Opět Kája spolu s manzelem mi pomohli to rozhodnutí přijmout, strašně jsem to nechtěla. Kontrakce jsem pak měla 2 hodiny s malymi pauzami, bolesti krizove, ale Kája tak masirovala a prováděla dychanim a pohyby, že jsem vnimala jak se miminko blíží a ne že to fakt boli. Manzela instruovala jak pomahat. Hodinu se mnou byla ve sprše, já na balónu, ona celá mokrá za mnou masirovala. Na tlačení jsem šla na lůžko, Kája navadela polohy a tlačení, nahrivala hráz - bez poranění. Pomahala s porodem placenty, dohledla na dodržení pp, zvladli jsme i samoprisati, prostě nádherný porod, díky Kajo! Dodávám, Kája nám pomáhala i dále, radila s přisátím, bojkotem a vždy poskytovala podporu a účinné rady (se vším jsme se dosud vypořádali!).

Lucie (porodnice Freistadt - Rakousko) - recence ověřená na fb

Na úvod bych ráda řekla, že recenze moc často nepíšu. Myslím ale, že pokud je člověk tak moc spokojený, jako jsme byli my, zaslouží si práce člověka (pro Káju je to spíš poslání ) ocenění. Moc rádi bychom doporučili a vyzdvihli veškerou Karolíninu péči, díky níž jsme teď hrdými rodiči. Již od prvního setkání (laktační poradenství před porodem) nám bylo jasné, že je to člověk na pravém místě a se zlatým srdcem, proto jsme se následně rozhodli ji oslovit i za účelem doprovodu k porodu. V rámci předporodních příprav nám se vším pomohla - od konzultace a úprav porodního přání až po vysvětlení všech možných scénářů a procedur. Během samotného porodu nám vyhovoval její klidný, něžný, přátelský, ale zároveň racionální přístup. Kája vše nádherně připravila - napářka, aromaterapie, rebozo, osvěžování obličeje růžovou vodou, apod. V závěru, kdy už docházely síly, nepřestávala dodávat nám všem potřebnou energii a pozitivní přístup. 

Chtěla bych Ti, Kájo, zároveň velmi poděkovat za to, jakou jsi mi byla oporou po porodu, když partner dohlížel na zdravotní stav miminka a my se setkaly se značně neempatickým jednáním lékařky. Na Kájinu vynikající péči se vždy můžeme spolehnout i nyní po návratu domů. Mohla bych pokračovat ve výčtu pozitiv, ale myslím, že to nejdůležitější poselství od nás zní: Jsme moc vděční, že jsi nám byla tak silnou oporou v tom nejdůležitějším momentě našeho života a děkujeme, že máme díky Tobě (kmotřičce Káje ) zdravé a spokojené miminko. 

Rádi tedy doporučujeme Karolíniny služby všem, kteří chtějí na porod vzpomínat s láskou.

Monika (porodnice České Budějovice) - recenze ověřená na fb

Milé ženy, Káju vám doporučuji celým svým srdcem. Naprosto upřímně říkám, že kdyby se naše cesty nestřetly, odnesla bych si z doby těhotenství, porodu, pobytu v porodnici a kojení jedno velké trauma. Během těhotenství byla dostupná na telefonu a za každé situace mi dodávala potřebnou sebedůvěru. Během předporodních setkání nás s manželem na vše připravila teoreticky a během porodu nám byla neskutečnou oporou. Porod byl velmi dlouhý, ale díky ní a manželovi jsem zvládala odolávat nátlaku zdravotníků na vyvolání či urychlení a nakonec prožila porod téměř bez zásahů, jak jsem si přála. Když se na konci dostavily komplikace, byla velkou oporou manželovi při bondingu s miminkem a mně při rekonvalescenci. Díky Káje jsme byli připraveni téměř na všechny alternativy, co nás mohou potkat. Věděli jsme, jaká máme práva a nikdo od nás syna neoddělil ani na minutu. Po porodu jsme využili i jejích služeb laktační poradkyně a společně ladily problémy s kojením. Abych to shrnula: Kája je velmi empatická, milá a zkušená. Respektuje individualitu. Vždy se nám snažila podat kompletní informace a ať už bylo naše rozhodnutí jakékoliv, vždy nás v něm podpořila. Děkujeme. 

Gábi (porodnice Prachatice) - recenze ověřená na fb

Kája je prostě skvělá! Vybrali jsme si ji s manželem jak pro předporodní přípravu, tak hlavně jako doprovod k porodu a nemohli jsme udělat lepší rozhodnutí Kája je přirozená, citlivá, intuitivní a ženská, čili všechno, co je potřeba v sobě jako rodička pro porod najít. A uměla to předat i na mě Dodávala mi po celou dobu ohromnou sílu a důvěru v sebe sama, a i když už jsem to vzdávala, dokázala mě povzbudit přesně tak, jak jsem potřebovala. A nejen mě, byla velkou oporou a parťákem i mému muži, který byl ze začátku k mému přání mít dulu velmi skeptický. Kája si ale rychle získala jeho důvěru a během porodu ho utvrdila v tom, jak důležitou roli dula při porodu má. Myslím, že nebýt Káji, s mým mužem by to na sále asi seklo Kája umí nejen hezky povzbudit slovem, ale nabídne polohy, masáže, aromatické olejíčky, bachovy esence a z porodního prostředí dokáže vykouzlit krásnou atmosféru Pomohla mi i po porodu s technikou kojení a celkově mi byla velkou oporou i na telefonu, když jsem cokoliv potřebovala, a měla jsem s ní vždy pocit, jako by to byla naše letitá kamarádka. Kája je poklad a my jsme moc rádi, že byla s námi při narození našeho syna právě ona Příště chceme zase jedině ji…

Monika (porodnice Tábor) - reference ověřená na fb

Děkuji usměvavé Jihočeská dula Karolína za podporu v šestinedělí.Využila jsem její služby laktační poradkyně a vřele doporučuji. Karolína je sluníčko, ale především velmi empatická, laskavá a zkušená.Během její návštěvy jsme objevily přirostlé, zkrácené uzdičky v pusince 12ti denní dcery (jak hornoretní tak pod jazykem). Byly příčinou mého velkého poranění prsou. Díky známostem a doporučení paní Karolíny jsme byly do pár dnů po zákroku a od té doby se vše obracelo k lepšímu.I přes opravdu velké počáteční nesnáze nyní kojím svou dvouměsíční dcerku plně a především bezbolestně. Děkuji, Karolíno, za podporu, zájem a pochopení. I díky Vám jsem to nakonec nevzdala a dobře udělala.

Iveta (laktační poradenství) - recenze ověřená na fb  

Rozhodnutí o přítomnosti Kaji, jako duly u porodu , bylo v tu chvíli i dlouhodobě zpětně,to nejlepší , co jsem mohla pro sebe i své miminko udělat. Navzdory opravdu dlouhému a vycerpavajicimu porodu si z nej já a hlavně me dítě odnáší zážitky z kterých bude čerpat cely život. I Díky pozitivnímu prožití porodu, mame klidné a vesele miminko.Kája mi byla oporou a pomohla mi vše lépe zvládnout, ne ze by to snad méně bolelo, nebo bylo rychlejší, ale pomohla s tím nejdůležitějším a to je psychika, která je nakonec alfou a omegou zvládnutí všech náročných situaci v životě, kterou porod určitě je. Díky ni se dvoudenní strach , vyčerpání a bolest stalo ve výsledku krásným zážitkem. Doporucuju všem, nejen prvorodickam. Na porod velmi hezky vzpomíná i muj partner se kterým se perfektně doplňovali a nijak si neprekazeli. Což je důležité , protože porod by měl byt krásný pro všechny zúčastněné a pokud se rozhodnete pro Káju, jako doprovod, uděláte určitě velký krok k tomu, aby to tak bylo. Děkuji 

Míša (porodnice Český Krumlov) - reference ověřená na fb  

Karolínu jsem si vybrala jako doprovod k porodu. Díky jejímu neskutečně sympatickému přístupu, empatii, podpoře a pomoci jsem ho nejen přežila, ale navíc přežila ambulantně, kdy jsem po dvou hodinkách odkráčela domů po svých. Navíc jsem dostala spoustu užitečných rad v rámci laktačního poradenství. Byla to má nejlepší volba a Karolínu bych rozhodně doporučila každé mamince, ať už před porodem, k porodu nebo po něm. Velice děkuji.

Hanka (porodnice Tábor) - recenze ověřená na fb  

Paní Karolínu jsem kontaktovala když jsem byla porodnici a to z důvodu poklesu laktace a nutnosti dokrmování miminka umělým mlékem. Paní Karolína mi nabídla, že za mnou přijede do porodnice, ale bohužel na oddělení nedonošených děti nemohla. S dcerkou jsme tedy 11 denní pobyt v porodnici přečkaly a po příchodu domů přijela paní Karolína na pomoc. Přivezla cévku na dokrmovaní miminka po prsu, naučila mě jak dcerku správně přisát k prsu, odbouraly jsme kloboučky, které jsme v porodnici používaly a poradila mi bylinky na zvýšení tvorby mléka. Byla mi oporou a byla na blízku kdykoli jsem potřebovala.S paní Karolínou jsme se viděli 3 krát u nás doma a napsala jsem ji nespočet zpráv a ona vždy odpověděla s nějakou radou a povzbuzením. Chtělo to čas, ale určitě i správnou techniku, kterou mě Karolína naučila. Po pár týdnech jsme vše vypilovaly a dnes je dcerce 8m a kojení je pro nás pořád nejnádhernější chvíle a za ní děkuji právě paní Karolíně. Je to anděl, který pomůže a dodá klid a naději 

Aneta (laktační poradenství) - recenze ověřená na fb  

Dohodnout si k porodu dulu pro mne znamenalo daleko víc, než jen násobně lepší druhý porod oproti tomu prvnímu. Za pár dní budou mé dceři tři měsíce a já věřím, že to, jak je pohodové miminko, jak jsme měli klidné šestinedělí a hlavně za to, v jaké psychické pohodě od porodu jsem, vděčím ve velké míře Tobě, Kájo.

Byť jsem měla v plánu využít daleko víc přírodních tišících prostředků a nedošlo téměř na nic z toho, byť se při porodu stalo pár záležitostí, které bych si představovala jinak, tak to, že jsem tam měla dulu Karolínu, považuji za ten nejlepší krok, který jsem mohla s předstihem udělat.

Dodávala mi po celou dobu – jak před porodem, během něj i po něm – neskutečnou podporu, pochopení a sebedůvěru, které jsem v tu dobu moc potřebovala a které mi chybělo od rodiny.

Přestože jsem úplně původně chtěla k porodu spíše porodní asistentku než dulu, protože je ve mně někde hluboko zakořeněno, že je potřeba mít u porodu hlavně dobré zdravotníky, jsem moc ráda, že jsem dala na svůj pocit, na emoci, kterou ve mně Kája probouzela, a ne na racio. Aniž bych chtěla práci lékařů a zdravotníků obecně jakkoli degradovat, já potřebovala toto těhotenství a porod prožít jinak. Potřebovala jsem víc té jemné ženské energie, víc se nechat vést svými pocity než lékaři a jejich zákroky.

Věřím, že díky Káje jsem se vyhnula vyvolávání, které mně děsilo. Díky Káje jsem zvládla kojení, což bylo u prvorozeného naprostá hrůza. Kája se naprosto profesionálně a nenásilně vypořádala i s původními předsudky mého manžela – lékaře, který práci dul před vlastní zkušeností považoval za podivné šarlatánství. Díky podpoře, kterou mi Karolína dodávala (a nechala si celou dobu drtit ruku ) jsem proplula svým druhým porodem relativně lehce. I proto, že mi umožnila být tak trochu hlavou jinde. Ne pouze na porodním sále. S Kájou jsme si, alespoň z mého pohledu, sedly velmi i lidsky a já vážně doufám, že mi z života nezmizí. Stala se pro mě důležitým člověkem, protože byla u jedné z největších událostí v mém životě. Tušila jsem to od začátku a nemýlila jsem se…

Děkuji za všechno!

Julie (České Budějovice)

Ahoj Kájo, říkám si, jaké by to asi bylo potkat tě pár let zpět při mém prvním porodu.. Ušetřila bych si spoustu bolesti a šrámů na duši.. Cítím obrovskou vděčnost.. k tobě, mému muži, k personálu u porodu.. Cítím mnohem větší důvěru ve své tělo. Snažím se teď více (a né vždy se mi daří) naslouchat sama sobě. Cítím jak pro mě byla tahle pozitivní zkušenost s porodem hojivá. Jsem vážně šťastná, že jsem tě potkala a že jsi mi byla oporou. Přeji si, aby každá žena měla možnost prožít to stejné. Tvoje práce má smysl. Děkuji ti.  

Petra (Jindřichův Hradec)

Pro porodní dulu Karolínu, jsem se rozhodla, když jsem hledala blízkou osobu, co by mi byla oporou, ostrovem klidu v stresově náročných situacích a dodávala odvahy, že vše zvládnu, že bude vše v pořádku a že u ní budu v dobrých rukou a nedopustí, aby personál porodnice nerespektoval moje přání. Ačkoliv jsem ve výsledku neměla přirozený porod, to vše Karolína splnila. Byla tu pro mne s radami před i po porodu, kdykoliv jsem potřebovala. Zachytila první okamžiky mého chlapečka, když jsem se vzpamatovala po akutní sekci, zprostředkovala mi bonding a dělala mi společnici po zbytek dne. Po porodu mně několikrát svými radami zachránila kojení a udržovala mne v pohodě. Za mne ji mohu jen a jen doporučit!

Hedvika (Český Krumlov)  

Ráda bych touto cestou poděkovala Káje, za její úžasnou práci. Během našeho prvního hovoru jsem prostě věděla, že tohle je přesně ten člověk, kterého na naší cestě potřebuju. Hledala jsem dulu, která v uvozovkách, bude stát nohama na zemi a ne žádnou šílenou lesanu. Člověka, co podporuje přirozené porody, nabídne podporu, útěchu... Mluvila jsem s několika dulami a Kája byla jediná, co se zajímala i o partnera, což pro mě bylo velmi důležité.Před porodem jsme se několikrát setkali osobně a musím říct, že to byli neuvěřitelně milé setkání. Vždy jsem odjížděla mnohem klidnější - rozebírali jsme první porod, všechny obavy, strachy a trápení. Namíchala mi na míru Bachovy esence a probrali jsme jaké "pomůcky" používá u porodu. Vzhledem k tomu, že jsem již dlouho před porodem měla intenzivní poslíčky a několikrát jsme byli jednou nohou v porodnici. Kája byla vždy na telefonu poradila a podpořila. Její trpělivost a ochotu opravdu obdivuji. V den porodu byla od rána také na telefonu a pak za námi přijela do porodnice. Ulevovala mi od bolesti různými technikami, nahřívala bedra, vytvořila intimnější prostředí - zatáhla, zapnula difuzér.... otírala mi čelo, nahřívala žínkou hráz a ve vhodnou dobu podporovala slovy. Ale za co jsem jí opravdu nejvíce vděčná, když pomohla ve chvíli, kdy miminko šlo ven čelíčkem a ne záhlavím. Po domluvě s porodními asistentkami použila rebozo techniku a miminko pomohla správně nasměrovat. Díky bohu za to. Během šestinedělí byla opět k dispozici na telefonu a pomohla nám zvládnout kojení tak, aby jsme byli spokojení.Pokud hledáte dulu v jihočeském kraji, která vytvoří s vámi i s vaším partnerem supr tým, podpoří vás, vše vysvětlí, do ničeho vás netlačí, je velmi empatická a nabízí úlevové metody a laktační poradenství.... Můžu jen a jen doporučit! Je vidět, že svou práci má opravdu ráda.

Karolína (Porodnice Tábor)  

"Už mám po šestinedělí a tak můžu s klidným svědomím a ustálenýma hormonama říct, že Karolína byla pro mě dobrá volba. Rozhodla jsem se využít její služby na doporučení kamarádky a byla pravda, že jsem se s Karolínou brzy cítila jako s blízkou kamarádkou. Nic nebyl problém. Karolína umí věcně poradit, říct svůj názor a současně klientku do ničeho netlačit. Využila jsem z jejích služeb krom konzultací a ladění porodního přání i doprovod k porodu. V den porodu jsme spolu strávily spoustu hodin, uměla poradit, podpořit i nerušit. Využila jsem od ní bylinnou napářku, masáž, bachovky, rebozo techniky, spinning babies polohy, šly jsme se i projít... V pozdejší době bylo výborné jak mi pomáhala s křížovými bolestmi při vlnách. A v neposlední řadě jsem velmi ocenila jeji přítomnost u mě po porodu, kdy miminko nemohlo být se mnou a já tak díky Karolíně nezůstala sama, navíc jsem dostala užitečné info o kojení. Karolínu mohu jen doporučit. "

Bára (porodnice Písek) 

Karolínu jsme s manželem kontaktovali především proto, abych měla podporu v komunikaci s personálem při porodu v nemocnici a také, aby poradila manželovi, jak mi co nejlépe pomoci. Byla mi ovšem obrovskou oporou především v závěrečné fázi těhotenství, kdy jsem s ní po telefonu mohla konzultovat stavy, kdy jsem si nebyla jistá, zda je vše v pořádku. Probírala jsem s ní též pocity ze setkání s lékaři v poradně. Při 2 osobních schůzkách před porodem jsme podrobně probrali mé porodní přání a dostali jsme s manželem mnoho tipů jak se na porod připravit. Vše v souladu s co nejpřirozenější a nejšetrnější cestou pro mě i miminko. Opravdu mě každý kontakt s Karolínou uklidnil a dodal sebevědomí, že vše dobře zvládneme. A tak to také dopadlo. Díky Karolíně jsme v táborské porodnici prožili přirozený porod v přítmí a klidu, kdy mi mohl být manžel maximální oporou. Karolína mi navrhovala změny poloh, masírovala mě, konzultovala se mnou návrhy personálu, na závěr nahřívala hráz. Dokázala jsem se díky tomu dostatečně uvolnit a syna porodila bez poranění. Využili jsme i Karolíny služby laktačního poradenství po odchodu z porodnice, které nám bezesporu zachránilo kojení. Rozhodně vděčíme Karolíně za krásný zážitek z porodu a mohu její služby jedině doporučit.

Lucka (porodnice Tábor)

Milá Karolíno,

moc rádi bychom Ti s manželem znovu poděkovali, že jsi nás doprovodila k porodu našeho syna Jakuba. Bylo fantastické mít před porodem,v jeho průběhu i po něm vedle sebe někoho, kdo dokáže uklidnit, podpořit, povzbudit a pomoci cennými radami. Porod jsme oba zažívali poprvé, takže jsme v mnoha ohledech netušili, co nás čeká, což pochopitelně provázely jisté obavy. Děkujeme Ti, že jsi nás porodem bezpečně (a s naprostou jistotu) provedla, byla náš rádce, kouč, opora i ochránce. I díky Tobě porod probíhal rychle, hladce a nezanechal žádné šrámy :) Svůj první porod tak vnímám jako jedinečný a osobitě krásný. Manžel si obrovsky cení, že měl po čas celého porodu vedle sebe parťáka, který ho dokázal upevnit v jeho roli a napovědět, čím mi ještě pomoci. Taky byl moc rád, že si měl s kým povídat, když mi zrovna díky kontrakcím nebylo do řeči :) Já za sebe především oceňuji Tvůj úžasný vnitřní klid, který se přenášel i na mě a v tandemu s přítomností mého muže utvrzoval pocit bezpečí, a pak také intuici, která Tě za mnou přivedla vždy, když jsem potřebovala přímou pomoc, o kterou tak nebylo třeba si říkat, a na druhé straně mi dala prostor, když jsem potřebovala být sama. Oba vyzdvihujeme a znovu děkujeme, že jsi se za nás přímo postavila a podpořila mě i manžela před zdravotníky, když vznikla třenice o vedení porodu v rozporu s mým porodním přáním. Ušetřilo mi to větší porodní zranění. Také děkujeme za cenné rady s poporodní péčí o našeho syna a kojením a samozřejmě za ukázku šátkování - šátkujeme dodnes a nemůžeme si to vynachválit :) Ještě jednou děkujeme a přejeme Ti vše nejlepší do budoucna, pokud pořídíme Kubovi sourozence, určitě se na Tebe zase obrátíme o pomoc.

Nina, Martin & Kubík ( Roudnice nad Labem)

Kája byla úžasnou, klidnou a ženskou energií nabitou oporou nejen mě, ale i manželovi. Jako prvorodička jsem si přála mít u sebe manžela a zároveň i tu správnou ženu. Mít pocit jistoty, že je se mnou někdo, kdo mě i miminko laskavě a klidně porodem povede. A přesně to se stalo

Příjemným překvapením bylo, že nešlo jen o samotnou podporu u porodu, ale i v průběhu těhotenství a v šestinedělí. Poradila, zajímala se, naslouchala a v těžkých situacích (tlak ze strany porodnice na vyvolání porodu v 1. termínu, nebo když ve druhé porodní fázi odběhli všichni pryč ke komplikovanému porodu) byla tam a jen pro nás. Věřím, že díky ní na vše vzpomínám v dobrém a po porodu jsem na sále dokázala vtipkovat se sestřičkami, kde budeme rodit další dítě.

Monika (Příbram)

Karolína mi jako dula pomohla přivést na svět moji první dceru, v Krčské porodnici. Díky její empatii a pozitivní energii pro mě byl porod určitě příjemnějším a méně bolestivým zážitkem. Nejvíce mi pomohly její masáže zad, které si pamatuji doteď. Karolínu jako dulu jsem již doporučila několika kamarádkám a určitě vřele doporučuji všem ženám před porodem - i pro pohodovou předporodní přípravu.

Dáša (Praha Krč)

Stretnúť sa s Karolínou a môcť ju mať ako dulu pri pôrode považujem za veľké šťastie. Kiež by sme sa poznali skôr a bola by aj pri mojom prvom pôrode. Takúto empatickú a silnú ženu prajem mať pri pôrode každej žene.

Lenka (Rakovník)

"Som veľmi rada, že som si pre doprevádzanie k pôrodu vybrala práve Karolínu. Na stretnutiach pri príprave na pôrod mi všetko vysvetlila a odpovedala na všetky moje otázky, takže som sa cítila informovaná, a počas samotného pôrodu mi bola oporou, ktorú som potrebovala. Teším sa, že som po boku mala skúsenú dulu a určite jej služby využijem aj pri ďalšom pôrode."

Natália (Praha Krč)

Své první miminko jsem rodila neplánovaně předčasně a dula, se kterou

jsem byla domluvená, nemohla být u porodu. Předala mě Káje, seznamovaly jsme se telefonicky během kontrakcí a začaly si rovnou tykat, na sále by na to už asi nemusel být čas :) 

Přestože můj porod začal hekticky, jak jsem dolehla na porodní křeslo, už mě Kája držela
za ruku. Její příjemný pomalý hlas a dotek ruky, které mi dodávaly klid a odvahu, jsou nezapomenutelné! Jemně mě povzbuzovala, chválila, pomohla mi prvně přiložit miminko k prsu, pak v šestinedělí zvládnout v klidu kojení, po šestinedělí s nošením miminka v šátku... 

Pořád slyším, jak mi od první chvíle opakovala: "hlavně buďte hodně spolu kůže na kůži, to pomáhá nejvíc!" Měla svatou pravdu :)
Káju můžu ze srdce doporučit! 

Magda + 4 měsíční holčička Mia (Praha Krč)

Když byl mým dvojčatům 1 rok, vzpomínala jsem na to, jaké to bylo, když se narodily. Na ten den nikdy nezapomenu, den plný emocí i neopakovatelných zážitků. Byl to pro nás krok do neznáma, první děti a hned dvojčata.
Bez Karolíny si nedokážu představit, jak bychom to zvládli. 


Pomáhala nám nejen během těhotenství, kdy jsme si na schůzkách povídali o tom, s čím se můžeme během porodu i po něm setkat a jak se na něj co nejlépe připravit. Díky těmto schůzkám jsme si s mužem ujasnili, jak chceme, aby v naší konkrétní a specifické situaci vypadal nejen porod, ale hlavně následná poporodní péče o naše děti a o mě.


Při probouzení se z narkózy (ještě neschopná otevřít oči) mě právě Karolíny příjemný a vlídný hlas uklidňoval, že jsme všichni v pořádku, a vysvětloval, co se dělo během doby, co jsem byla na sále.


Byla velkou oporou nejen mému muži, který si tak dokázal před personálem obhájit naše po/porodní přání a mohl tak absolvovat bonding hned po porodu. Zároveň také mohly děti být s námi více méně od samotného začátku, protože na ně muž nebyl sám.


Karolína byla také pro mě nesmírnou oporou a to i v momentech, kdy jsem myslela, že už nemůžu dál (například během velmi bolestivého přesunu do sprchy několik hodin po operativním porodu).
Karolínin klidný, přátelský a pozitivní přístup pomáhal ve všech situacích a jsem ráda, že je s námi prožila právě ona.
Monika (Neratovice)

"Karolína umí poradit a podpořit. Jako dula mi velmi pomohla v těžkých začátcích. Jako člověk mě i po letech od porodu inspiruje, abych se nebála jít vlastní cestou.


Kdybych někdy měla znovu rodit, doufám, že bude mít volné místo v diáři právě ona." 

Elizabet (Vinohrady)

Karolínu jsme si vybrali na základě online setkání s dulami (v době lockdownu v elektronické verzi). Líbilo se nám, jak se přiklání k přirozeným cestám mateřství a porodu, ale s respektem k přání každého člověka, nenutí nikomu nic jako jedinou cestu.
V rámci několika schůzek nám podrobně vysvětlila, co nás čeká, na co si dát pozor a na co se připravit. Prošli jsme jednak možnosti, kde a jak rodit, jednotlivé fáze porodu, kojení, ale například i porodní přání. Bohužel se nakonec kvůli zákazu dalších osob u porodu nemohla účastnit porodu s námi, ale i tak jsme měli podporu na telefonu a i po narození syna se za námi zastavila a mohli jsme se podělit o zážitky a doptat na otázky, které nás tížily. Jsme rádi i za rady okolo kojení, protože díky tomu jsme ho snadno zvládli už na první pokus v porodnici hned po porodu. A zároveň nás v téhle nelehké době podpořila i ohledně ambulantního porodu.
Celkově jsme za všechny rady a podporu od Karolíny velice vděční, protože jsme lépe věděli, co nás čeká, a můžeme její služby jen doporučit.Ještě jednou díky moc za všechny rady a pomoc! 


Lucie ( Bulovka)


S Karolínou jsem prošla porodní přípravou. Během setkání jsme probraly vše co me zajímalo a co bylo "špatně" u prvního porodu. Vždy jsem si kromě informací odnesla i úžasnou pohodu, harmonii a ženskou energii. Těšila jsem se na porod s Karolínou, ale bohužel dobu tomu nepřála. Nicméně se mi podařilo načerpanou energii (a informace) využít při samotném porodu a vše proběhlo rychle a hladce. Děkuji! 


Eva ( Bulovka)


" Nejsem člověk "přes děti", porodu jsem se bála jako blázen (měla jsem o tom představy pouze od kamarádek, co to definovaly jako "neskutečně to bolelo, hrůza", nebo z přitažených scén z televize), čili můj postoj k tomu byl "nikdy; to mě radši zabijte..".. Tímto hrozným úvodem chci říct, že já jsem nebyla natěšená maminka v očekávání, opravdu ne.
ALE! potkala jsem Karolínu.. Pro mě opravdu štěstí jako blázen, že jsem si z těch několika dul, co seznamy nabízely, vybrala právě tuto krásnou, pozitivní, dobrou vílu, co mi o přichodu nového človíčka na svět tak hezky a dojemně vyprávěla, že JÁ jsem se začala na porod/ na tu spolupráci s miminkem normálně těšit..!!Karolína nemohla být s námi na sále, protože Covid, ale přehrávala jsem si v hlavě naše rozhovory - její hlas mne i v duchu uklidňoval. Během pár schůzek mě Karolína připravila na vše, co je u přirozeného porodu třeba. Věděla jsem, kdy jet do porodnice, co bude následovat.. Vysvětlila mi i "základy kojení" :), jak to v té porodnici vypadá, jak to tam chodí.. ( totiž kvůli Covidu byly zakázané prohlídky a online předporodní kurz jsem nechtěla- skupinově sdílet tyto informace s cizími lidmi). Byla jsem opravdu ráda, že jsme se sešly komorně s Karolínou, bylo to hezké soukromé setkání.Přijela za námi potom i jako laktační poradkyně, poradila se šátkováním, seznámila se s miminkem, co tak jakoby virtuálně pomohla přivést na svět. Je vždy na příjmu, když se cokoliv děje. Umí poradit, uklidnit, povzbudit. Karolína je tak neskutečně pohodový a pozitivní člověk, díky němuž jsem na porod jako na "hrůzu" absolutně přestala nahlížet a za to jsem jí a tomu jejímu přístupu neskutečně vděčná."

Kateřina (Podolí)


S Karolínou jsem absolvovala předporodní konzultace a k samotnému porodu mě také doprovázela. Díky předporodním schůzkám jsem se cítila jistá, informovaná a hlavně připravená rozhodovat se tak, aby porod probíhal co nejvíce podle mých představ. Příprava byla nedocenitelná i pro sebevědomí a jistotu partnera.

Můj porod byl rychlý, bezproblémový a proběhl bez intervencí. Za to a za celkové své naladění rozhodně vděčím přípravě s Karolínou a její přítomnosti na porodním sále. Dodávala mi sílu, jistotu a pocit bezpečí.

Karolínu a její služby vřele doporučuji. Nemohla jsem svůj čas peníze investovat lépe.

Karolíno, díky moc za to, že jsi velkým dílem přispěla k tomu, že Anička přišla na svět tak snadno a bezproblémově ;)

Radka (Bulovka)
Když jsme čekali naše třetí miminko, i díky hypnoporodnímu kurzu jsem věděla, že bych teď porod chtěla zažít "jinak". A to co nejpřirozeněji, v intimitě, příjemném prostředí, obklopena laskavými lidmi. Pak mi kamarádka doporučila péči duly a jsem moc vděčná, že jsem objevila Káju. Kája mě zahrnula laskavou podporou od začátku do konce. Dala mi spoustu tipů a rad co se přípravy na porod týče až po výběr porodnic, podržela mě v nelehké zkoušce na konci těhotenství a společně s manželem mi byla nepostradatelnou oporou a pomocnicí u porodu. Kájo moc ti za vše děkuji!

 
(Martina, 3.miminko narozeno v porodnici Rakovník) 

Karolína nám byla oporou před porodem v rámci přípravných sezení, při kterých nás s partnerem skvěle připravila na různé situace, které nás mohou při porodu potkat. Následně mi ohromně pomohla při samotném porodu, který bych bez její pomoci, úlevných masáží a psychické podpory v nejtěžších momentech, určitě nezvládla bez analgetik a dalších intervencí. Zapojovala se přesně v těch správných chvílích, takže jsme s partnerem měli dost prostoru sami pro sebe a zároveň jsme oba ocenili její zkušenou pomoc. Po porodu mi moc pomohla s nastartováním kojení a doladěním správné techniky přisátí a i za to jsem jí velice vděčná.

Eliška ( Bulovka) 

Ačkoli můj porod neproběhl podle mých představ, tedy přirozeně, díky cenným informacím od Karolíny a její obrovské podpoře v těhotenství (kvůli covidu nemohla být nakonec přítomna u porodu),pro mě není akutní císařské řez pouze bolestnou vzpomínkou, ale i cennou zkušeností. Karolíny laskavý a pozitivní přístup mi pomohl zejména v šestinedělí, kdy jsem měla potíže s kojením. Byla jsem zoufalá a vyčerpaná, myslela jsem si,že dojit nedokážu. Nyní je synovi osm měsíců a kojím ho i v tramvaji .Spolupráci s Karolínou mohu jen doporučit. 

Děkuji. Radka a Alois  

Když jsem si vybírala dulu, ani jsem si netušila, jak velkou pomoc mi nakonec poskytne. Dula je velmi důležitá průvodkyně obdobím kolem porodu pro citlivé ženy jako jsem já. Pomáhá překonat nejistoty, důvěřovat si. Karolína je opravdový anděl. Utěšuje bolest, je advokátem, vždy nad věcí! Je empatická, srdečná, vtipná a krásná bytost. Nikdy nebyl problém se s ní spojit a požádat o pomoc. Ať už před, při nebo po porodu. Děkuji moc za velkou podporu i v péči o sebe, když mi nebylo dobře, i o miminko, podporu v kojení, látkování, nošení a celkově mateřství. Generace našich maminek bohužel málokdy funguje jako přirozený učitel mateřských dovedností. Proto mi Karolína byla nejen příltelkyní, ale i svým způsobem mámou. Věřím, že kdykoli budu potřebovat nenadálou pomoc i s větším miminkem, bude vždycky na blízku. Díky a díky všem dulám za důležitou práci.  

Barbora ( Bulovka)

S Karolínou mám skvělou zkušenost jako s laktační poradkyní. První hektický a trochu vyděšený den po porodu mě úžasně povzbudila a dodala mi sebevědomí. Reagovala okamžitě, přijela za námi o víkendu a za chvilku s ní jsem získala stokrát víc vědomostí a sebedůvěry než za celý předchozí den v porodnici. Je vidět, že svoji práci dělá ráda. Navíc je to veganka, což jsem původně ani nevěděla, ale příjemně to mě i manžela překvapilo. Je to velice milá a kompetentní laktační poradkyně a rozhodně ji doporučuju. I její zásluhou je moje dcera v devíti měsících stále náruživý kojenec.

Andrea 

Hned ako som natrafila na web stranky Karoliny dufala som, ze bude mat v mojom termine porodu cas. Uz na prvom uvodnom stretnuti som z nej bola nadsena. Z Karoliny ide velmi pozitivna a prijemna energia a nevedela som si predstavit mat pri porode vhodnejsiu zensku podporu a oporu. Kazde stretnutie s nou bolo pre mna velkym prinosom a zaroven ukludnenim. Vzdy som sa citila sebaistejsia a verila som, ze ked ju budem mat pri sebe tak vsetko zvladnem. Zial kvoli covidovej situacii sa mi to nesplnilo a pri porode som ju mat nemohla, ale s manzelom nas na vsetko pripravila a pomahala nam aj nadalej. Hned ako sme sa vratili z porodnice bola ochotna okamzite prist k nam, pomoct mi s kojenim, ktore bolo dovtedy problematicke. Vdaka Karoline, jej podpore a radam kojim stale. Vzdy sa na nu mozem so vsetkym obratit a som vdacna, ze som ju mohla spoznat. Je citit, ze je to pre nu poslanim. Sme jej za vsetko moc vdacni  ❤

Petra ( Rakovník) 

Vytvořte si webové stránky zdarma!